Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Wizyty domowe

Wizyty domowe

Rehabilitacja w warunkach domowych jest przeznaczona głównie dla pacjentów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub logistycznych nie są w stanie dotrzeć do naszego gabinetu, lub po prostu dla tych, którzy wolą być rehabilitowani we własnym domu, by czuć się bardziej komfortowo. Nasi terapeuci świadczą usługi w warunkach domowych u pacjentów:

  • po udarze mózgu, wylewach i urazach mózgowo-rdzeniowych,
  • po zabiegach chirurgicznych, takich jak artroskopia, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych czy wszczepienie endoprotezy kolana lub biodra,
  • po urazach, złamaniach i zwichnięciach stawów,
  • z bólem na tle zmian zwyrodnieniowych stawów obwodowych, dyskopatii, rwy kulszowej itp.
  • w stanie wegetatywnym,
  • u dzieci (mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie, rozczep kręgosłupa itp.)

Na wizytach domowych jesteśmy wstanie złagodzić bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, pomożemy w szybkim powrocie do zdrowia po złamaniach, zwichnięciach i innych urazach, pomożemy złagodzić dolegliwości bólowe związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa i stawów obwodowych. Prowadzimy również rehabilitację ,,przyłóżkową” (nauka siadania i chodzenia, pionizacja, ćwiczenia bierne i oddechowe). Prowadzimy również domową rehabilitację dzieci. Wykonujemy gimnastykę korekcyjną w przypadku patologii kręgosłupa (np. Skolioza) oraz prowadzimy rehabilitację neurologiczną u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wodogłowiem, rozczepem kręgosłupa itp. 

Terminy wizyt ustalamy tak, aby było to wygodne dla pacjenta. Posiadamy odpowiedni sprzęt mobilny (stół do masażu, przyrządy do ćwiczeń). Dojeżdżamy również do pacjentów spoza Mińska Mazowieckiego.  Terminy wizyt umawiamy telefonicznie, na wizytę terapeuty wystarczy przygotować dokumentację medyczną (jeśli jest), wygodny strój do terapii nie krępujący ruchów. Kolejne wizyty umawiane są indywidualnie z fizjoterapeutą. 

Po artroskopii, endoprotezoplastyce i innych operacjach stawu kolanowego w warunkach domowych możecie Państwo korzystać również z naszej Szyny CPM (możliwość wypożyczenia nawet na kilka tygodni). Rehabilitację za pomocą szyny można wprowadzić kilka dni po operacji. Terapia wykazuje bardzo dobre efekty w poprawie zakresu ruchomości stawu, przy czym jest to bezpieczny i nie wymagający ogromnego wysiłku od pacjenta zabieg.