Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

mgr Dominika Wielgo

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego- kierunek fizjoterapia oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego- kierunek pedagogika. Certyfikowany terapeuta NDT-Bobath.
Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy z dziećmi i niemowlętami z problemami neurologicznymi pozwala mi na kompleksową ocenę stanu funkcjonalnego pacjenta oraz dobór indywidualnej terapii.

Prowadzę rehabilitację dzieci z zaburzeniami wynikającymi z uszkodzenia układu nerwowego (mózgowe porażenie dziecięce, przepuklina oponowo-rdzeniowa, choroby nerwowo-mięśniowe, zespoły genetyczne, stany po urazach i guzach mózgu). Zajmuję się niemowlętami urodzonymi przedwcześnie, z niską masą ciała, z niską oceną w skali Apgar, z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego (nieprawidłowe wzorce ruchu, asymetria, obniżone lub podwyższone napięcie mięśniowe).

Udzielam rodzicom instruktażu dotyczącego prawidłowej pielęgnacji, zmian pozycji oraz doboru form zabawy stymulujących prawidłowy rozwój psychoruchowy niemowlęcia.
Metody, którymi pracuję to:
- NDT-Bobath (kurs Bobath Basic, Bobath Baby, Bobath Advanced)
- PNF (kurs podstawowy, rozwijający, w pediatrii)
- Terapia manualna według koncepcji Kaltenborna i Evjentha
- Kinesiotaping
- TheraSuit.
Kompleksowe spojrzenie na problemy dziecka ułatwiają mi również szkolenia i warsztaty:
- Wspomagające i alternatywne sposoby porozumiewania się - AAC
- Analiza chodu w mózgowym porażeniu dziecięcym
- Szkolenie w zakresie zastosowania kombinezonów TheraTogs
- Szkolenia z zakresu pracy z dziećmi z ADHD, Autyzmem, Zespołem Williamsa i Zespołem Aspergera
- Interdyscyplinarne leczenie dzieci z MPD-WANDAFONDS.