Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Zabiegi

Światłolecznictwo

Światłolecznictwo jest to dział fizykoterapii, polegający na leczeniu wybranych części ciała światłem. Wykorzystuje się do tego celu odpowiednie lampy emitujące różnego rodzaju promieniowanie. Najczęściej wykorzystywanym światłem w lecznictwie jest światło podczerwone.

Światło podczerwone jest bardzo dobrze pochłaniane przez ludzkie tkanki, powodując ich rozgrzanie, co skutkuje zmniejszeniem napięcia mięśni, rozszerzeniem naczyń krwionośnych, podwyższeniem progu odczuwania bólu oraz wzmożeniem komórkowej przemiany materii.
Zabiegi przy użyciu światła podczerwonego wykonywane są przez lampy Sollux. Urządzenia te są wyposażone w komplet filtrów ze szkła koloru czerwonego i niebieskiego. Odległość lampy od powierzchni naświetlanej ustala się uwzględniając wrażliwość pacjenta na ciepło zwykle wynosi ona od 40 do 50 cm. Odczuwalne ciepło powinno być wyraźne i przyjemne, a pacjent powinien mieć założone okulary ochronne. Zabieg trwa od 10 do 20 min.
Filtr niebieski ogranicza działanie promieni podczerwonych, a światło to działa uśmierzająco na ból i uspokajająco. Znajduje zastosowanie w leczeniu nerwobólów i przeczulicy a także przy  podrażnieniach skóry, odmrożeniach, rozszerzonych naczyniach krwionośnych,
świerzbie, trądziku różowatym.

Filtr czerwony przepuszcza promieniowanie podczerwone i promieniowanie widzialne czerwone. Znajduje zastosowanie w przypadkach związanych z przewlekłym stanem zapalnym tkanek miękkich, w leczeniu trudno gojących się ran, zapaleniu zatok przynosowych, oparzeniach fotochemicznych oraz przed zabiegami kinezyterapii i masażu jako działanie rozluźniające i obniżające napięcie mięśniowe.