Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Zabiegi

Fala uderzeniowa

Terapia za pomocą fali uderzeniowej polega głównie na redukowaniu bólu długofalowego i długotrwałego, zlokalizowanego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Fala mechaniczna i akustyczna emitowana jest pod odpowiednio dobranymi przez lekarza i fizjoterapeutę parametrami, takimi jak ciśnienie, częstotliwość oraz ilość uderzeń. Poprzez specjalną głowicę wyposażoną w nabój, dostarczana jest pacjentowi energia mechaniczna i akustyczna. Głowicą opracowuje się samo miejsce bólu, jak i okoliczne tkanki. Dostarczana energia dociera wewnątrz ciała, korzystnie wpływając na zmiany chorobowe obecne zarówno w wierzchnich, jak i głębokich tkankach.


Do zalet zabiegu fali uderzeniowej należą:
-działanie przeciwbólowe,
-pobudzanie metabolizmu, poprzez poprawienie krążenia krwi i stymulowanie produkcji kolagenu,
-odprężenie organizmu, redukcja napięcia mięśniowego;


Leczenie za pomocą fali uderzeniowej należy odbywać w seriach, pacjentom zaleca się przeważnie odbycie około 5 zabiegów z częstotliwością raz lub dwa razy w tygodniu. Poprawę można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zabieg trwa maksymalnie 15-20 minut.


Falę uderzeniową najczęściej stosuje się w poniższych schorzeniach:
-ostroga piętowa,
-zespół bolesnego barku,
-łokieć tenisisty,
-łokieć golfisty,
-zapalenie rozcięgna podeszwowego,
-zapalenie ścięgna Achillesa,
-schorzenia barków,
-kolano skoczka,
-wzmożone napięcie mięśniowe,
-stany pourazowe,
-ból w okolicy biodra i krętarza większego kości udowej;


Główne przeciwskazania do zabiegu to: niedawny zawał serca, nowotwór, ciąża, zakrzepica, osteoporoza w zaawansowanym stadium oraz hemofilia.


Fala uderzeniowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, a do jego przystąpienia nie jest wymagane znieczulenie ani przyjmowanie żadnych środków farmaceutycznych. Odczuwanie bólu w trakcie zabiegu jest to sprawa indywidualna i zależy od rodzaju dolegliwości, stanu jej zaostrzenia oraz okolicy ciała.