Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Zabiegi

Osteopatia

Jest to metoda leczenia manualnego szeroko znana i praktykowana w Stanach Zjednoczonych oraz Europie zachodniej. Dzięki zabiegom osteopaty, wspomagane są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia. Osteopata zajmuję się diagnozą i leczeniem dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. W swojej praktyce wykorzystuje bezbolesne mobilizacje stawów obwodowych, kręgosłupa oraz układu nerwowo – mięśniowego. Stosuje również techniki normalizujące napięcia na poziomie mięśni, powięzi, więzadeł i trzewi.

Poza umiejętnością precyzyjnego wyczuwania zależności pomiędzy poszczególnymi tkankami organizmu, posiada on również szeroką wiedzę ogólnomedyczną, pozwalającą na wykrycie patologii niekwalifikujących się do leczenia manualnego. W takich wypadkach osteopata kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Słowo ‘osteopatia’

Słowo "osteopatia" składa się z dwóch greckich określeń: "osteon" i "patos", które można dosłownie przetłumaczyć jako "kości" i "zaburzenia". Musimy jednak dodać, że dosłowne tłumaczenie z pewnością nie obejmuje wszystkich aspektów osteopatii.

Czym jest Osteopatia?

Począwszy od podstawowego założenia, iż wszystkie dolegliwości pochodzą od "kości", mogą one oczywiście nie być trwałe. Jednak faktem jest, że wszystkie pozostałe tkanki powiązane są - w większym, bądź mniejszym stopniu - z kośćmi, przez co mogą zostać bezpośrednio dotknięte procesem chorobowym w wyniku zmian w układzie szkieletowym.

Ze względu na zależności między kośćmi, a pozostałymi tkankami staje się oczywiste, że osteopatyczne podejście lecznicze nie będzie ściśle ograniczać się do systemu strukturalnego (mechanizmów podpierających i ruchowych). Takie podejście wyraźnie odróżnia osteopatię od chiropraktyki oraz fizjoterapii. Jeśli to konieczne, całościowe leczenie będzie uwzględniało także układ trzewny (narządy wewnętrzne) i czaszkowy-krzyżowy (czaszka, kość krzyżowa i ich połączenie).

Dlatego też, osteopatia jest metodą oddziaływania manualnego, poprawiającego normalne funkcjonowanie całego ciała pacjenta, którego własna zdolność do regeneracji może zostać lepiej wykorzystana. Dlatego także, osteopata stara się określić każdą utratę ruchomości w organizmie. Lecząc wykryte zaburzenia mobilności, osteopata przywraca integralność strukturalną.

Postępowanie osteopatyczne sprawdza się zarówno w leczeniu przewlekłych jak i ostrych stanów.