Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Zabiegi

Masaż

 

Masaż jest jedna z najstarszych form terapii i chyba najbardziej lubianą wśród pacjentów. Polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów wywierających ucisk na tkanki w określonym tempie i z określoną siłą. W masażu wyróżniamy techniki: głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibrację i wstrząsania. Celem masażu jest uzyskanie odczynów fizjologicznych w tkankach i narządach. Poprzez masaż oddziałujemy na wszystkie układy organizmu. Pobudza działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu usprawnia transport tlenu i substancji
odżywczych w tkankach. Uspokaja lub pobudza układ nerwowy powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Poprawiając ukrwienie, działa również na układ pokarmowy zwiększając wchłanianie substancji odżywczych i pobudzając pracę narządów wewnętrznych.
Masaż usprawnia ruchomość stawów, a także działa na mięśnie zwiększając ich elastyczność i odżywienie. Działa również dobroczynnie na skórę usuwając martwy naskórek przez co ułatwia jej oddychanie, jędrność i elastyczność. Masaż wspomaga również wydzielanie serotoniny czyli „ hormonu szczęścia” poprawiając również nastrój.

Masaż leczniczy jest zalecany pacjentom z bólami kręgosłupa spowodowanego wadami postawy, siedzącym trybem życia, przeciążeniami, długotrwałym stresem oraz zmianami zwyrodnieniowymi, Zabieg jest wykorzystywany również po załamaniach, skręceniach, zwichnięciach, uszkodzeniach mięśni i ścięgien oraz u osób przewlekle leżących, u których pozwala usprawnić krążenie krwi i zapobiegać przykurczom.