Facebook

888 444 966

Jeśli nie chcesz miesiącami czekać na rehabilitację,
często prowadzoną bez pomysłu lub kwalifikacji,
nie chcesz przepłacać za zabiegi, skontaktuj się z nami

Osteomedica

Rehabilitacja to nie tylko nasz zawód, ale przede wszystkim pasja. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie starając się zrozumieć jego potrzeby i spełnić oczekiwania, jakie w nas pokłada. Naszym celem jest zapewnienie Państwu jak najwyższego standardu usług, tak aby powrót do pełnej sprawności odbył się w możliwie najkrótszym czasie i komfortowych warunkach. Zapraszamy

 

 

Zabiegi

Laseroterapia

 

Światło laserowe, w odróżnieniu od zwykłego promieniowania, jest monochromatyczne, koherentne i spolaryzowane. Cechy te składają się na biostymulujące właściwości promieniowania laserowego malej mocy. Określenie biostymulacyjne oznacza, że temperatura tkanek nie wzrasta więcej niż 0,5 C. Stymulacja światłem laserowym powoduje wiele korzystnych efektów: poprawia mikrokrążenie, pobudza angiogenezę, sprzyja wzrostowi aktywności enzymów oraz zmianom w wydzielaniu neuroprzekażników i hormonów. Wymienione efekty wywołują działanie przeciw-zapalne i przeciwbólowe. Przyśpieszeniu ulegają procesy regeneracji tkankowej oraz resorpcji płynów wysiękowych.
Zabieg laseroterapii polega na naświetlaniu powierzchni ciała miejscowo ( punktowo) lub na większych obszarach w celu osiągania skutków terapeutycznych czyli pobudzenia komórek, a nie ich niszczenia. Efekt oddziaływania lasera na tkanki zależy od wielu czynników: długości fali, mocy i dawki energii, częstotliwości impulsów oraz czasu naświetlania i liczby zabiegów w serii.

Najczęstsze wskazania do stosowania laseroterapii to:
- trudno gojące się rany i owrzodzenia,
- przewlekle stany zapalne,
- choroba zwyrodnieniowa stawów,
- nerwobóle,
- trądzik pospolity,
- zapalenie uszu,
- utrudniony zrost kości
- zespoły bólowe w przebiegu dyskopatii szyjnej, lędźwiowej
- zespoły przeciążeniowe tkanek
- rany pooperacyjne
- wspomaga leczenie blizn, ran , odleżyn